GALLERIA FERRARI w MARANELLO

Dzisiaj odbył się kolejny wyścig w cyklu Formuły 1, tym razem w Niemczech. Osobiście zawsze kibicuję Ferrari, które dzisiaj zajęło dobre pozycje: Alonso 2 i Massa 5 miejsce. W związku z tym dzisiaj chciałabym zabrać Was na wycieczkę po Galleria Ferrari w Maranello, czyli po muzeum jednych z najlepszych i najdroższych samochodów świata.

Moja wycieczka do Maranello odbyła się w sierpniu zeszłego roku podczas mojego dwu tygodniowego pobytu w Bolonii na kursie językowym. Będąc tak blisko nie mogłam pozwolić sobie na ominięcie tego miejsca.

Wjeżdżając do miasteczka od razu ma się wrażenie, że podstawowym źródłem jego ekonomii  jest Ferrari oraz wszystko co z nim związane, zaczynając od fabryki przez muzeum po sprzedaż gadżetów z firmowym koniem. Maranello to mała miejscowość, której większość terenu zajmują budynki oraz tory należące do włoskiej fabryki samochodów.

W muzeum Ferrari można zobaczyć wiele eksponatów samochodów, od najstarszych do najnowszych, zarówno cywilnych, jak i tych sportowych, czyli bolidów Formuły 1. Można zapoznać się z historią Ferrari, dowiedzieć się kto był założycielem, zobaczyć makietę pierwszego budynku fabryki, która w stosunku do tej dzisiejszej była bardzo małych rozmiarów, a także podziwiać wspaniałe trofea zdobyte przez Scuderia Ferrari.

Po wyjściu z muzeum można wejść do sklepu z pamiątkami, gdzie można kupić praktycznie wszystkie gadżety z wizerunkiem logo Ferrari, od breloczków do kluczy, przez kubki, ręczniki, modele samochodów, po czapeczki, koszule czy kurtki, a także książki oraz albumy o samochodach z Maranello. Zaraz obok muzeum znajduje się wypożyczalnia samochodów, gdzie za odpowiednią opłatą można przejechać się wybranym samochodem. Ceny nie są niskie, ale warto. Zapłaciłam 13o euro za 20 minut wycieczki czerwoną Ferrari Californią.

Ceny biletów do Muzeum:

normalny: 13 euro

ulgowy: 9 euro.

Od maja do października muzeum czynne jest od 9.30 do 19, przez resztę roku od 9,30 do 18. Zamknięte jest 25 grudnia oraz 1 stycznia.

Obsługa pracująca dla Ferrari jest bardzo miła oraz pomocna, udziela wszelkich informacji, a panowie piloci z wypożyczalni skutecznie namawiają na przejażdżkę samochodem 😉

Strona la Galleria Ferrari.

Polecam wizytę w Muzeum Ferrari. Szkoda tylko, że podczas mojej wizyty sezon F1 był w pełni więc Kierowcy byli na wyścigach a nie na testach w Maranello 😉

Reklamy

2 responses to “GALLERIA FERRARI w MARANELLO”

  1. Ania says :

    Taak, przejechać się takimi samochodami…marzenie:) też bym się skusiła, a co tam!

  2. Asia B says :

    Powiem szczerze, że.. ja dałabym się skusić jeszcze raz.. gdybym była teraz w Maranello mogłabym jeszcze raz zapłacić za tę przejażdżkę 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: