WIDOK NA ZIELONY KANION

Dzisiaj, znajdując czas między hiszpańskim, językoznawstwem oraz planowaniem nowej wyprawy – tak dobrze przeczytaliście, postanowiłam powspominać raz jeszcze moje wakacje w Turcji i tym razem zabrać Was jeepem nad Zielony Kanion w okolicach Manavgat.

Zielony Kanion

Po jakże wspaniałej wycieczce jeepami po Saharze w Tunezji postanowiłam również w Turcji skorzystać z przejażdżki off road. Przeglądając piękne zdjęcia Zielonego Kanionu pomyślałam, że jest to miejsce, które chcę zobaczyć i co do widoków nie pomyliłam się.

Zielony Kanion to robiące wrażenie miejsce wypełnione wodą o prawdziwie zielonym kolorze, nazwa jest jak najbardziej adekwatna do odwiedzanego miejsca. Samo jeziorko znajduje się w górach Taurus, w okolicy miejscowości Manavgat. Na miejscu można zobaczyć piątą pod względem wielkości zaporę w Turcji o nazwie Oymapinar.

Niestety z przykrością muszę przyznać, że jak na wersję wycieczki 4×4, jest także wersja bez jeepów, za mało tutaj off roadu w off roadzie.. Po prędkości 120 po piaskowych wydmach na Saharze, spodziewałam się większej adrenaliny w tych owianych przepięknymi widokami górach. Jeżeli miałabym wybierać jeszcze raz to chętnie pojechałabym tam na wycieczkę dla pięknych widoków, ale w wersji bez jeepków.

Mimo złej opinii na temat samej wycieczki myślę, że warto zwiedzić tę okolicę, ponieważ widok z gór na kanion jest naprawdę wspaniały, spotkanie z ludźmi sprzedającymi sok z pomarańczy po drodze bardzo sympatyczne, a obiad w miłej knajpce nad brzegiem jeziorka  całkiem smaczny. To wszystko sprawia, że jest to jest naprawdę fajny pomysł na spędzenie miłego popołudnia.

Ja i jeep 🙂

Reklamy

7 responses to “WIDOK NA ZIELONY KANION”

 1. Agata says :

  A udało Ci się poprowadzić jeepa? Ja zawsze miałam na to ochotę. W Tunezji, po piaskach byłyby pewnie fajne wrażenia, chociaż i Turcji – a zwłaszcza Zielonemu Kanionowi, też niczego nie brakuje.

  Pozdrawiam ciepło

 2. Asia B says :

  Niestety nie udało mi się poprowadzić jeepa 🙂 a co do porównania Turcja vs Tunezja jeżeli chodzi o jeepy to Tunezja powala Turcję na łopatki.. na Saharze piach, wydmy, stara trasa Paryż Dakar i kierowca nieoszczędzający pasażerów, natomiast w Turcji jazda najczęściej po asfalcie, nie bardzo szybko, z jeepami upchanymi tak, że było nie wygodnie plus co chwile przerwa żeby móc zrobić zdjęcia czy filmik, który potem można było oczywiście kupić..
  Pozdrawiam również 🙂

 3. Agata says :

  Wyobrażam sobie wrażenie w Tunezji ! Zazdroszczę 🙂
  Możesz się teraz śmiało chwalić udziałem w Paryż Dakar 🙂

 4. Asia B says :

  😀 Może napiszę o tym posta kiedyś 😀 Mam fajne zdjęcia z Sahary 🙂

 5. Ania says :

  Oooch, a ja w piątek lecę do Tunezji i mam w planie jeep na Saharze:) Już się cieszę, bo jesteś kolejną osobą zachwalającą offroad po tunezyjskiej pustyni! A Kanion też piękny!

 6. Asia B says :

  To super! Naprawdę warto! W ogóle wycieczka na Saharę w całości jest atrakcyjna 🙂 Jeepy, wielbłądy, widoki 🙂 Udanego wyjazdu! Ja siedzę w sesji w tej chwili 😦

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: