JASKINIA NA ZBOCZU TATR BELIAŃSKICH

W moich opowieściach pojawiały się już piękne miasta, wysokie góry, duże jeziora… Dzisiaj postanowiłam zabrać Was pod ziemię, do jednej ze słowackich jaskiń. Jaskinia Beliańska została odkryta w XVIII wieku przez poszukiwaczy skarbów, przez długi czas pozostawała jednak w ukryciu. Na szczęście te czasy już minęły i dzisiaj możemy ją zwiedzić.

Wejście do jaskini Beliańskiej

Jaskinia położona jest w otoczeniu Tatrzańskiego Parku Narodowego, na zboczach Tatr Beliańskich nad Kotliną Tatrzańską. Wejście do jaskini znajduje się na wysokości 890 m n.p.m. aby tam dojść trzeba udać się na spacer po serpentynowej ścieżce wyruszając z Kotliny Tatrzańskiej. Podczas zwiedzania można podziwiać stalagmity o różnych kształtach, liczne jeziorka oraz wodospady o długości ponad 50 metrów.  Długość trasy zwiedzania wynosi 1 370 m. Ciekawostką może być też fakt, że w jaskini możemy spotkać aż 7 gatunków nietoperzy!

Bilet wstępu kosztuje 7 euro (normalny), 6 euro (studenci), 3,5 euro (dzieci). Moim zdaniem warto się tam wybrać! A może już tam byliście? Pamiętam też, że obok parkingu była dobra restauracyjka, w której nie trzeba zostawiać fortuny żeby zjeść dobry obiad.

Reklamy

8 responses to “JASKINIA NA ZBOCZU TATR BELIAŃSKICH”

 1. ZielonaMila says :

  Ciekawe miejsce, ciekawie przedstawione. Pozdrawiam

 2. Kasia says :

  Nie byłam (oczywiście standard :P), ale wygląda interesująco! 🙂

 3. Przewodnik poznań says :

  Skąd ty wygrzebujesz te miejsca… 😉 Fajne miejsce! Pozdrawiam

 4. Agata says :

  o rany, jak ja uwielbiam Słowację…jaskinie, góry, wszystko tam piękne i ładniejsze niż u nas. To jest miejsce, w którym zawsze świetnie odpoczywam. I mają pyszne jedzenie, bardzo lbię te ichnie kluchy i zupę cebulową :))

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: