RIMINI – KURORT Z UROKLIWĄ STARÓWKĄ

Przewodnik po moich wakacjach rozpoczynam od miasta, w którym spędziłam najwięcej czasu, mowa oczywiście o Rimini. Dla wielu jest to przepełniony turystami, z dyskotekami na każdym rogu oraz życiem nocnym na wysokim poziomie nadmorski kurort. Przyjeżdżając na miejsce nietrudno się z tym nie zgodzić. Rimini to jednak również miasto o bogatej historii, posiadające wiele zabytków sztuki. Można by powiedzieć, że jest to miasto o dwóch twarzach. Zapraszam na wycieczkę po Rimini moimi oczami!

Stare miasto Rimini nosi ślady panowania starożytnych Rzymian, a przy okazji pełne jest renesansowych zabytków z okresu władania przez rodzinę Malatestów. Miejsca te stanowią znaczny kontrast dla nowoczesnej infrastruktury turystycznej, którą spotykamy na wybrzeżu. Te dwa oblicza miasta sprawiają, że każdy może znaleźć tutaj coś dla siebie, co sprawi, że wakacje spędzone w Rimini zostaną w pamięci.

Centralnym punktem miasta jest piazza Cavour, przepiękny plac z posągiem Pawła V oraz renesansową fontanną. Górują nad nim XVII wieczny Palazzo Comunale oraz Palazzo dell’Arengo. Wznosi się tutaj również gotycki Palazzo del Podestà z XIV wieku, przebudowany w latach 20. XX wieku. Niedaleko znajduje się Piazza Malatesta, gdzie można podziwiać XV-wieczny Castel Sismondo, nad którego budową pieczę sprawował sam Brunelleschi.

Najważniejszym zabytkiem w mieście jest Tempio Malatestiano, czyli Świątynia Malatestów, która przez wielu uważana jest za jedną z najpiękniejszych renesansowych budowli we Włoszech. Kościół wybudowany został w XIII wieku, a w drugiej połowie XV wieku przekształcony w świątynię jako symbol potęgi rodziny Malatestów.

Kolejnym ciekawym zabytkiem, który polecam zobaczyć jest łuk Augusta pochodzący z 27 roku p.n.e. Budowla wzniesiona została na rozkaz cesarza Augusta w miejscu gdzie łączyły się Via Flaminia oraz Via Aemilia. Na przeciwległym końcu historycznego centrum Rimini znajduje się most Tyberiusza z I w. n.e. Most zbudowany został z kamienia istryjskiego, a jego wygląd nie zmienił się od początku istnienia.

Na zakończenie jeszcze parę fotek 🙂

 
Z informacji praktycznych:

* miasto ma dobrze rozwiniętą komunikację miejską, dzięki której możemy przemieszkać się między centrum, starym miastem, a wakacyjnymi dzielnicami;

* w Rimini znajdują się dwa dworce kolejowe, jest tu wiele połączeń z innymi miastami regionu Emilia Romania, a także poza nim;

* w dzielnicy Miramare znajduje się camping o nazwie Maximus, gdzie można wynająć fajne domki za stosunkowo nieduże pieniądze.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam w przyszły wtorek 🙂

 

 

 

Reklamy

Tagi: , ,

12 responses to “RIMINI – KURORT Z UROKLIWĄ STARÓWKĄ”

 1. TOMY says :

  Miasto wydaje się bardzo ciekawą propozycją jak chodzi o kierunek wakacyjny.. zarówno jako miejsce pobytu stacjonarnego jak również przyczółek do dalszych wypadów. Fakt że każdy znajdzie coś dla siebie oraz że pobyt może być zróżnicowany zachęca do odwiedzin w mniejszym lub większym gronie.. Czekam na kolejne relacje z tego pobytu we Włoszech 😉

 2. monika says :

  Przyznam, że nie wiedziałam, że Rimini może mieć jakąkolwiek historię i zabytki:P Traktowałam do tej pory wyłącznie jako kurort.. i ten najgorszego sortu (w sensie tłumy,tłumy,tłumy).. a tu proszę, pozory mogą mylić 🙂

 3. drawingfashiondreams.blogspot.com says :

  Bardzo ciekawe informacje o kurorcie 🙂 Świetny blog i czekam na kolejne posty 🙂 Pozdrawiam.

 4. Klaudia B. says :

  super post:)

  pozdrawiam,
  Klaudia B.

 5. zwrot podatku z zagranicy says :

  Rimini było jednym z moich przystanków na trasie do Ancony skąd jechałam do San Benedetto del Tronto, kocham Włochy! to moja druga ojczyzna..

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: